UBI APIS - IBI SALUS

 

BIK_NAPADE_CEBELARJA     ZIVALI_BRIJEJO_LOVCA

 

MATEŘÍ KAŠIČKA

 

Mateří kašička je výměšek žláz mladých včel - kojiček - podávaný v prvních 3 dnech plodu dělnic a trubců a po dobu celého larválního

FANT_LOVI_DEKLETA_NA_HLACE_3.jpg (8643 octets)          stadia vývoje je zkrmován plodem budoucí matky. Je vkládán i do mateří buňky před jejím zavíčkováním. Po celý život matky tvoří její výhradní potravu. Včelař získává mateří kašičku z otevřených matečníků malou dřevěnou nebo jinou nekovovou lžičkou (kromě nerezové) a ukládá ji do skleněné dobře uzavíratelné nádobky. Skladuje se při teplotě nižší než +4 °C, bez přístupu světla, vhlhkosti a vlivu škodlivin. Takto uložená mateřská kašička vydrží několik měsíců při zachování jakosti. V lyofilizovaném - vysušeném - stavu může být dlouhodobě skladována

 

 

Mateří kašička je tekutina bílé až nažloutlé barvy, želatinové konzistence, typické slabě kořeněné vůně. Má slabě kyselou chuť. Kromě více než poloviny vody obsahuje mnoho různých látek - cukrů, tuků, bílkovin (podobných lidským albuminům a globulinům), aminokyselin, (většiny) vitamínů, aj. V mateří kašičce byly prokázány biologicky velmi účinné látky, jako je acetylcholin, antibiotické látky a látky hormonální povahy, které mohou ovlivňovat hormonální a genitální systém organismu. Vykazuje mnohé terapeutické indikace v léčebných procedůrách lidí GOLJUFAN_ZAKONSKI_MOZ_44.jpg (9097 octets)

V tomto směru bylo napsáno mnoho příspěvků, často jako výsledků výzkumu biologických účinků, lékařských zkušeností i laických zjištění. Jsou prokazovány účinky astenické, trávicí, urogenitální, nervové, kožní a jiné, kupř. vlastnosti preventivně ochranné, posilující. Relativní kontraindikací je gravidita a dětský věk. Nejčastější způsob použití je podání mateří kašičky velikosti hrášku pod jazyk, nebo vmíchané do medu. Biochemické složení mateří kašičky je velmi složité, avšak lidský organismus také. Proto je doporučeno vyjádření ošetřujícího lékaře, zda a jakým způsobem lze mateří kašičku užívat.

Mateří kašička je součástí několika farmaceutických, velmi účinných prostředků. Používá se také v kosmetických přípravcích.

KOSARA.gif (4238 octets) INTERESSANTE PRODUKTEN

mit GELEE ROYALE

geleeroyal

GELEE ROYALE  (Frisch)

 

 

apigin

APIGIN COMPLEX

propobion apiderm_velika.gif (15179 octets) apisom_velika.gif (22684 octets)
PROPOBION SIRUP APIDERM CREME APISOM SIRUP

 apiter.gif (6723 octets)                           kosara.gif (4238 octets)                                         wpe1.jpg (1178 octets)

n wpe1.jpg (1178 octets)