UBI APIS - IBI SALUS

 

PREGON_IZ_RAJA.jpg (9745 octets)     ZENA_VLECE_MOZA_IZ_GOSTILNE_21.

PROPOLIS

 

Propolis, neboli „včelí tmel“ je látka pryskyřičné povahy, kterou včely sbírají z různých rostlinných zdrojů a používají ji v úle k desinfekčním účelům, vystýlání a vyztužení buněk v plástech, k tmelení trhlin a nežádoucích otvorů aj. Včely sbírají propolis nejčastěji na rašících pupenech některých stromů a povlacích mladých výhonků rostlin.

Včelař sbírá propolis odškrabováním z rámků, žlábků, ze stropních přikrývek nedosedajících na rámky, nebo vkládají nad rámky síťku, kterou včely zatmelí. Po krátkou dobu se nechává odpařit voda a pak se ukládá v dobře uzavřených nádobách, plastických sáčcích apod. pokud možno v chladu na tmavém místě.

Biologické účinky propolisu na organismus lidí jsou velmi značné, a jejich výčet by byl velmi rozsáhlý. Klinické využití propolisu v medicině není dosud rozšířeno, převážně je využíván v lidové medicíně. Zdaleka nejsou dosud všechny vlastnosti a jejich působení na lidský organismus ověřeny, mnohé ani zjištěny. Podobně jako u mateří kašičky se doporučuje vyjádření lékaře.

Z propolisu se vyrábějí a jsou v prodeji různé přípravky: přírodní čištěný a extrahovaný propolis, propolisová pasta, propolisová tinktura (extrakt propolisu v alkoholu), propolisová mast aj. Propolis je z medicínského hlediska zkoumán po celém světě a často je očekáván významný efekt v léčení interních i kožních příhod.

 

 

kosara.gif (4238 octets)

ERKRAN-

KUNGEN IM HNO-BEREICH

buccopolis. prodontal propomel- apisirop.
Angina, Pharynigitis, Rhinopharyngitis, Laryngitis, Rhinitis (insbesondere Ozaena) Sinusitis  Otitis äußerlich, Tracheitis, Bronchial-und Lungenleiden , Akute und chronische Bronchitis, Bronchialasthma ,Tuberkulose

 

kosara.gif (4238 octets) VERDAUUNGS

-

ORGANE

prodontal. buccopolis.

 

 

propodent

apisirop.

Stomatologie, Zahnhygiene allgemein , Ubelriechender Atem, Zahnfleischentzündungen , Zungenentzündungen Geschwürbildende, Stomatitis, Aphten, Zahnschmerzen, Zahninfektionen (besonders Abszesse nach Zahnextraktionen), Paradontose, Mundmoniliosen

                                   

kosara.gif (4238 octets)

GASTRO- ENTEROLOGIE

prolactin. apitransit.
Gastritis, Gastroduodenitis , Gastroduodenalgeschwüre , Kolitiden diverse,Gallendyskinesie Gallenblasenentzündungen, Chronische Cholezystitis

              

kosara.gif (4238 octets) GESCHLECHT & HARN 

APPARAT

prolactin. buccopolis. apitransit.

Infektionen und Entzündungen im allgemeinen auf verschiedenen Ebenen des Harnweges (vorwiegend Nieren und Harnblase) und des Geschlechtsapparates (speziell: Prostataleiden beim Mann und die Vaginaltriochomoniasis bei der Frau)

   

kosara.gif (4238 octets)

 

DERMATOLOGIE TRAUMATOLOGIE

propoderm apiderm. buccopolis.

Abzesse, Furunkel, verschiedene Eiterungen , Brandschorf, Ulcus cruis und generell alle langsamen und schwierigen Wundheilungen, Mastdarmerkrankungen Proktologie (anale und perianale Verletzungen),Warzen, Hornhaut, Schwielen, Hühneraugen, Leichtdorn,Wulstnarben, Leiner Syndrom (Erythrodermie beim Säugling) und Wundsein beim Säugling ,Schuppenflechte (Psoriasis) von 160 Patienten bei Einnahme von Propolis über einen Zeitraum vo 2-3 Monaten waren 37 Personen vollständig geheilt und bei 75 Personen wurde eine starke Linderung erzielt ,Keratodermien (und ganz speziell palmoplantare Keratodermien) ,Radiodermitis (durch Strahlungen verursachte Hautentzündung),vorbeugende und heilende Behandlungen Quetschungen, Schnittwunden, Frostbeulen, Schrunden ,Verbrennungen (auch Sonnenbrand, der Verbrennungen 2 Grades darstellt)

PROPOLIS WIRKUNGEN
Dr. Stefan Stangaciu, 1998.

NIEREND

DESINFIZIEREND

gegen ENTZÜNDUNGEN

gegen Mycobacterium 

gegen    STRESS

MINERALSPENDER

ALKOHOL-ENTWÖHNUNG

ENTGIFTUNGSMITTEL

gegen FEUCHTIGKEIT

gegen OEDEMA

gegen Trychomonas 

RAUCH-ENTWÖHNUNG

ALLERGIK

gegen ALLERGIEN

gegen HERPES

gegen OXIDATION

gegen TUMORE

STÄRKT das IMMUNSYSTEM

ANTISEPTIKUM

gegen AUGENHOCHDRUCK 

gegen KAPILLARFRAGILITÄT 

gegen PARASITEN

gegen VIREN

Stärkt die Intuition

ANTI-SPASTIKUM

gegen BIENENGIFTALLERGIE

gegen KARIES

gegen PILZE

GENUSSMITTEL

STÄRKT den WILLEN

BALSAMIKUM

gegen  BLUTCHOLESTERIN

gegen KÖRPERGERUCH

gegen PROTEOLYSE

KONSERVATIV

TONIKUM

DEODORANT

gegen BLUTHOCHDRUCK

gegen MAGENÜBERSÄUERUNG

gegen SCHWITZEN

LOKAL ANÄSTETIKUM

VERBESSERT die ZELLATMUNG

 

 

  wpe1.jpg (1178 octets)